„Én vagyok a Szeplőtelen Fogantatás!”

2012. december 31-vel zárult az az Európai Uniós pályázat, melynek keretében a Szent Erzsébet Ház udvarán a felújítási munkák részeként udvari nyitott kőtár kialakítására került sor. A kőtár plébánia felé eső oldalán az egyházközség kialakította egy kis Lourdes-i barlangot, amely szeretettel várja azokat, akik imádkozni, elmélkedni szeretnének.

A lourdes-i molnár lánya Bernadett 1858-ban többször is látta a „Szép Hölgyet”, aki a kislány kérdésére így mutatkozott be:

„Én vagyok a Szeplőtelen Fogantatás!”

A máriás emlékhely azért is fontos a pataki egyházközség számára, mert a Szeplőtelen Fogantatás tiszteletét az idén 350 éve Patakra érkezett jezsuita atyák mélyítették el a hívekben, és ennek nyomán lett a bazilika-plébániatemplom és az egyházközség égi pártfogójának választva a szeplőtelenül fogantatott Szent Szűz.

Imádság, elmélkedés és szemlélődés helye a Római Katolikus Plébániaház kertje, (Sárospatak Szent Erzsébet utca 15.) munkanapokon hétfőtől péntekig, 9 és 12 óra között.


Szent Erzsébet élete

Szent Erzsébet Élete

Szent Erzsébet Út

Szent Erzsébet Út

Zarándoklat

Zarándoklat

-->