A Szent Erzsébet Út állomásai

Hollóháza
A terület a honfoglalás óta lakott, 1270-ben említik először. A füzéri várhoz tartozott. Nevét a pálos rend címerállatáról, a hollóról kapta, de a középkorban Felsőkomlós néven is ismerték. A 17. században elnéptelenedett.
I. Lipót a Károlyi családnak adományozta a területet. Ők szlovák telepeseket telepítenek a faluba.
1777-ben üveghutát alapítanak Hollóházán, ez a mai gyár elődje. A 19. században a kis üveghuták már nem tudják felvenni a versenyt a nagyüzemekkel, így a szomszédos Telkibánya példájára Hollóháza hutáját kőedénygyárrá alakítják át. 1956-ban fokozatosan áttértek a porcelángyártásra.
Hollóházán található az Országos Kéktúra keleti végpontja.
2010. december 17-én helyezték forgalomba az 1.740.387 eurós beruházással elkészült, a szomszédos Eszkárosra vezető közutat.
Szolgáltatások/szolgáltató helyek Hollóháza településen:
Fagylaltozó, lángossütő és büfé a kerthelyiségben.
A Nagy-Milic hegycsoport növényföldrajzilag Magyarország egyetlen helye, amely a Carpatikumhoz, a kárpáti flóratartományhoz tartozik. Az itteni élőhelyek változatosságát a riolit- és andezit-mozaikokon kifejlődött erdőtalaj és a Kárpátok vidékét idéző hegyvidéki éghajlat biztosítja.
Bár nagyon sok hátizsákos turista jön ide, még mindig ez az ország egyik legháborítatlanabb hegyvidéke. Viszont az emberi beavatkozás eredménye, hogy az egykori bükkösök helyére néhol már lucfenyőt telepítettek.
A Nagy-Milicen végződik a Sümeg-eszthely felől induló, az országot átszelő; országos kék jelzésű turistaútvonal.
A hegy csúcsán álló obeliszken felirat hirdeti: Nagy-Milic 895 m. Ezen a helyen valamikor egy országzászló és egy fakilátó is állt. A csúcstó 400 méterre taláható a Kis-Milic, melyről csodálatos panoráma kilátás a Hegyközre. Tiszta időben 30 kilométerre levő települések is láthatók.
Az 1945-46-os inflációs időszakban e kastélyban készítették elő a forint kibocsátását.
A kastélyt szép arborétum övezi, melynek ékei az évszázados luc- és vörösfenyők, bükkök, tölgyek. A romantikus üdülőkastélytól gyalogút vezet a Nagy-Milicre, az ország legészakibb pontjára.
Korábban szállodaként működött, ma magánkézben van, ezért sajnos nem látogatható.